Mladý ječmen - zelené potraviny a chudokrevnost
cz de en

Mladý ječmen a chudokrevnost

Lidské tělo má ve svém oběhu 5-6 litrů krve. Funkcí krve je rozvod kyslíku, bez kterého nemůžeme žít. Kyslík se navazuje na krevní barvivo jménem hemoglobin, který je díky červeným krvinkám rozváděn po našem těle. V případě, že máme nedostatek hemoglobinu, zásobování orgánů a tkání v těle klesá. Naše tělo potom reaguje zrychleným dechem a zvýšenou tepovou frekvencí. Důsledkem je únava a pocit vyčerpání.

Nedostatek železa, vitamínu B12 a kyseliny listové jsou hlavní příčiny chudokrevnosti.

TIP: Zde můžete koupit mladý ječmen BIO 200 gramů prášek z džusu za AKČNÍ cenu s poštovným zdarma při více kusech!

Projevy na těle:

  • bledost ve tváři, únava, rychlý dech a zvýšená tepová frekvence srdce
  • nechuť k jídlu, obtížnější polykání, zácpa nebo průjem, u žen slabá menstruace
  • hůře se hojí rány
  • nižší fyzická výkonnost až náznaky srdečního selhání

Mladý ječmen je velkým pomocníkem při řešení chudokrevnosti a jejich následků. Obsahuje kyselinu listovou a železo v živém stavu a v ideálním poměru s dalšími látkami, které pomáhají při odbourání chudokrevnosti. Především jsou to vápník a hořčík. Navíc jsou tyto látky v mladém ječmeni plně vstřebatelné a využitelné.

Mladý ječmen je pro lidi s chudokrevností dlouhodobým řešením. Úžívejte jej v běžných dávkách (1 - 2x denně čajová lžíce rozmíchaná ve 2 dcl vlažné vody). Již během prvních dnů užívání můžete zaznamenat pozitivní změny. Při dlouhodobém užívání bude docházet k úlevě a regeneraci vašeho organismu.

Sklízí se, když dosáhne velikosti 20-25 cm. V tuto dobu má nejvíce živin a energie. Navíc v sobě skrývá velký potenciál k růstu. Ihned po sklizení je zpracován a za nízkých teplot (aby zůstaly všechny obsažené látky živé). Vzniká ječmen dvojího typu. Sušená rozemletá travina a nebo sušený džus.

Z hlediska výživy je ječmen považován za nejhodnotnější travinu. Skrývá v sobě 18 z 20 aminokyselin a navíc 8 esenciálních (těch, které lidské tělo neumí vyrobit samo a potřebuje je přijímat v potravě). Aminokyseliny jsou základním stavebním prvkem bílkovin, které vytvářejí veškeré buňky v našem těle. Díky nim může naše tělo regenerovat a správně podporovat veškeré životně důležité funkce.

Vědci zjistili, že se člověk rodí s určitou omezenou zásobou enzymů. Enzymy jsou zodpovědné za každý pohyb v našem těle. Enzymů však s věkem ubývá. Dochází k tomu, že tělo stárne, ztrácí pružnost a regenerační schopnosti. Tuto enzymatickou banku můžeme efektivně šetřit tím, že našemu tělu dopřáváme mladý ječmen, který pokryje velkou část denní potřeby enzymů a tím prodlužuje naše mládí a vitalitu. Dále svou enzymatickou banku můžeme podpořit konzumací živé strany - tedy jíst více čerstvého ovoce a zeleniny a na druhou stranu méně tepelně upravené stravy. Tepelná úprava totiž znehodnocuje enzymy v potravinách a stává se tak pro tělo spíše zátěží než užitkem.

Další důležitou látkou obsaženou v ječmeni je chlorofyl. Pomáhá při růstu tkání a tvorbě červených krvinek. Chlorofyl také účinně zabraňuje vstřebávání karcinogenních látek.

Ječmen má také velmi důležitý alkalizující efekt na naše tělo. Většina potravin, které dnes konzumujeme náš organismus okyseluje. V překyseleném organismu je potom ideální prostředí pro vznik chorob, rozmnožování mikrobů a dokonce plísní. Buňky našeho těla nefungují správně, pokud nemáme ideální hladinu pH v těle, která se pohybuje okolo 7,4. Mladý ječmen díky obsahu alkalických minerálů jako je hořčík, vápník, draslík a sodík naše vnitřní prostředí v těle neutralizuje. Díky tomu může náš organismus fungovat jako švýcarské hodinky.TIP: Zde můžete koupit mladý ječmen BIO 200 gramů prášek z džusu za AKČNÍ cenu s poštovným zdarma při více kusech!
Mladý ječmen chudokrevnost 2024 | Inzerce na mlady-jecmen-bio.cz |